V rámci sympózia tvorilo 6 umelcov, ktorí prišli zo Slovenska (Peter Smik, umelecký keramikár, Hôrka a Dušan Baláž, maliar, Košice), Českej republiky (Hynek Skoták, sochár, Vilémovice) a Ruska (Michail Beketov, sochár, Jaroslavľ, Anastasia Denisova, textilná tvorba a maľba, Syktyvkar, Makta Doraev, sochár, umelecký kováč, Syktyvkar).
Z areálu náleziska neandertálca sa tvorba presunula do parku pri Materskej škole. Genius loci tohto nádherného miesta (ako aj samotných Gánoviec a širšieho okolia) nepochybne prebudil v umelcoch inšpiráciu a v obyvateľoch potrebu chrániť ho a zveľaďovať.
Novovzniknutý umelecký park je základom pre jeho rozširovanie v ďalších ročníkoch.
Okrem samotnej práce umelcov sympózium obohatili sprievodné podujatia - kultúrny program „Keď sa múzam ešte nechce spať“ s poéziou básnika Vladislava Vaľka z Popradu s hudobným sprievodom Moniky Piekielnickej zo Svitu a štyri detské tvorivé dielne. Deti vyrábali a nanášali glazúry na keramické dózy pod vedením umeleckého keramikára Petra Smika z Hôrky, tvorili polymérové náhrdelníky a zdobili drevené vtáčie búdky pod vedením Magdalény Michlíkovej z Gánoviec
Všetky umelecké dielka našich detí boli vystavené aj na vernisáži, ktorá sa konala v záhrade Materskej škôlky.
Sochy, keramické dielo si môžete pozrieť v záhrade škôlky. Niektoré obrazy sú umiestnené na Obecnom úrade.
Podujatie pokračovalo v presadzovaní myšlienok „Gánovce – Teritórium inšpirácie“ a „Geopark Gánovce“. Svojou nepochybne pozitívnou atmosférou prispelo k tvorivému umeleckému procesu zúčastnených umelcov a k chuti do ďalšej práce pre organizátorov.