www.geoparkganovce.sk
DE
EN
SK

22.04.2015 – DEŇ ZEME

Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Iniciátorom bol environmentálny aktivista, senátor Spojených štátov z Wisconsinu, Gaylord Nelson. Tento deň sa začal oslavovať od roku 1970. Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytované Zemou. Je potreba si uvedomiť, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi.

Aj my sa chceme zapojiť do tejto celosvetovej akcie a zase trochu očistiť naše svetoznáme nálezisko odliatku lebky Neandertalca (ky). Dostali sme skvelú ponuku od pani učiteľky RNDr. Viery Dzurňákovej zo Základnej školy, Hutnícka 16, zo Spišskej Novej Vsi:

V stredu 22. 4. 2015 prídeme. Prídeme dve učiteľky a jeden praktikant. Žiaci, ôsmaci pomôžu s prácami, ktoré potrebujete  urobiť. Pani riaditeľka  RNDr.  Alena  Ludányiová s nadšením prijala môj návrh, aby sme Vám pomohli. Bude to užitočne využitý Deň zeme a žiaci sa aj niečo dozvedia. Predpoveď počasia na stredu sa vylepšuje, ale prídeme za každého počasia.

Po upratovaní im ukážeme naše minerálne pramene, novo vznikajúcu travertínovú kopu v „priamom prenose“, miesto, kde sa výliatok mozgu našiel, ale  aj našu minigalériu na Obecnom úrade.

Veľmi sa tešíme na Vašu  pomoc!!!

RNDr. Karol Piovarcsy
OZ NEANDERTAL, Gánovce

Nasledujúci článok: Výstavba hniezda pre bociana ĎOĎA
 

 
Viac hláv viac rozumu.

V započatom, určite budeme ďalej pracovať, ale dobrých nápadov nie je nikdy dosť. Ak máte nejaký dobrý nápad, čo všetko by sa dalo v našom rodiacom sa gánovskom geoparku urobiť, zrealizovať, zmeniť, vylepšiť, jednoducho ak máte dobrý nápad, sem s ním.
 


Geopark Neandertal Gánovce
Občianske združenie Neandertal