www.geoparkganovce.sk
DE
EN
SK

Gánovčania ďakujeme

O. Karpačeva - Gánovce, Gánovská ulica a katolícky kostol, 2014Ako ste si určite všimli v dňoch 28.05.2014 až 07.06.2014 sme v našej obci Gánovce  v spolupráci s Machaon International, Obecným úradom a OZ Neandertal zorganizovali 1. maliarsky plenér s názvom „TERITÓRIUM INŠPIRÁCIE“.

 Zúčastnili sa na ňom umelci zo Slovenska a Ruska. Všetci umelci boli ubytovaní v rodinách po celej obci, kde sa o nich postarali veĺmi dobre.

Počas celej doby trvania plenéra umelci namaľovali 10-ky obrazov z našej obce, ale aj zo Slovenského raja a Spišskej Soboty. Veľmi ocenenou sprievodnou akciou bol aj každodenný maliarsky kurz pre naše deti. Zúčastňovali sa ich deti nielen z Gánoviec, ale aj z Popradu, prišli aj deti zo Šrobárovho ústavu z Dolného Smokovca. Taktiež mal dobrý ohlas malý kurz fotografovania pre deti aj dospelých.

Celotýždňové úsilie umelcov vyvrcholilo vernisážou, ktorá sa konala pod holým nebom pred Obecným úradom a v sále Obecného úradu v piatok 06.06.2014. Súčasťou vernisáže boli aj vystavené detské kresby. Na vernisáž sa spontánne prišlo pozrieť odhadom 200 ľudí z Gánoviec, ale aj z Popradu a okolia. Časť obrazov zostalo v obci a preto chceme urobiť  minigalériu na Obecnom úrade, aby sme  mohli spomínať na tento výnimočný týždeň.

Touto cestou Vám Gánovčania ale aj  Popradčania chceme veľmi, veľmi poďakovať za Vašu pomoc. Nie len za poskytnuté financie, ale aj Vaše koláče, čaj, kávu aj víno, či šampanské,  fotografie a Vašu morálnu podporu tejto akcii. Robili ste to veľmi nezištne a veľmi spontánne. Nedá sa v tomto príspevku vymenovať všetkých čo nám pomáhali, ale veľmi ste nám pomohli v našom úsilí zase raz urobiť našu obec stredobodom pozornosti širokej verejnosti.

Zase raz sa o nás viac zaujímali média (Markíza, TV JOJ, Popradský kuriér, Podtatranské noviny, Nový čas).

Viac o tejto akcii budeme publikovať  na našich web stránkach, keď dáme dokopy množstvo fotografií, ktoré sme urobili.

Chcem sa však osobitne poďakovať nášmu organizačnému výboru, ktorý pracoval na tejto akcii v zložení: Svetlana Belova, Monika Dorošenková, Alžbeta Čekovská, Juraj Dorošenko, Jozef Srna a Karol Piovarcsy.

Ešte raz ďakujeme za Vašu pomoc a dúfame, že sa zase stretneme na 2. sympóziu, ktoré chceme uskutočniť v septembri 2014.

V Gánovciach 11.06.2014
RNDr. Karol Piovarcsy – člen organizačného výboru
 

 
Viac hláv viac rozumu.

V započatom, určite budeme ďalej pracovať, ale dobrých nápadov nie je nikdy dosť. Ak máte nejaký dobrý nápad, čo všetko by sa dalo v našom rodiacom sa gánovskom geoparku urobiť, zrealizovať, zmeniť, vylepšiť, jednoducho ak máte dobrý nápad, sem s ním.
 


Geopark Neandertal Gánovce
Občianske združenie Neandertal