www.geoparkganovce.sk
DE
EN
SK

Teritoriá inšpirácie - TLAČOVÁ SPRÁVA 9. máj 2014

Predchádzajúci článok: Gánovčania ďakujeme

POPRAD/GÁNOVCE  Po úspešnom sympóziu krajinárskeho umenia „Mystérium pravekého lovu“, ktorý sa uskutočnil v minulom roku, Gánovce opäť ožijú umením a to od 29. mája do 6. júna, kedy sa tu bude konať plenér  “Teritóriá inšpirácie“ za účasti umelcov a hostí zo Slovenska a Ruska. Ide o ďalšie podujatie, ktoré podporuje myšlienku vytvorenia Geoparku Gánovce a propaguje obec a jej okolie ako jedinečnú kultúrno-historickú a prírodnú lokalitu. Podujatie organinizujú Občianské združenia Machaon International a Neandertal, Zväz umelcov Republiky Komi z Ruska a Obec Gánovce za podpory Ministerstva kultúry Ruskej federácie. Umeleckým vedúcim je Oľga Vladimirovna Orlova z Národnej galérie Republiky Komi.
Počas trvania plenéru sa uskutočnia i viaceré sprievodné podujatia ako exkurzie po Gánovciach a Slovenskom raji, tvorivé dielne pre deti, či odborný seminár o súčasnom umení a možnostiach oživenia vidieka za pomoci umenia. Plenér vyvrcholí 6. júna slávnostnou vernisážou. Podujatie má viaceré špecifiká, ako sú aktívna účasť obyvateľov obce pri príprave a realizácii plenera, umelci budú ubytovaní priamo v rodinách Gánovčanov a tiež vytvorené diela skrášlia obecný úrad, ktorý sa tak stane i malou galériou.

Program plenera Teritoriá inšpirácie. (.xls - 31KB)

Kontaktné adresy a telefóny:

Svetlana Belova, kurátor plenéra v organizačných otázkach
Machaon International,  Krátka 1074/14, 058 01 Poprad,
www.machaon.eu
Tel: + 421 917 449943
e-mail: zapovedniks@gmail.com

Karol Piovarcsy – predseda Správnej rady
OZ NEANDERTAL, Nová 132/14, 058 01 Gánovce
www.geoparkganovce.sk
Tel: +421907937221
e-mail: karol.piovarcsy@stonline.sk

Juraj Dorošenko – predseda klubu
Klub priateľov Gánovského neandertálca, Staré Ihrisko 404/2, 058 01 Gánovce
Tel: +421905890200
 e-mail: juraj.dorosenko@hotmail.com

 

 
Viac hláv viac rozumu.

V započatom, určite budeme ďalej pracovať, ale dobrých nápadov nie je nikdy dosť. Ak máte nejaký dobrý nápad, čo všetko by sa dalo v našom rodiacom sa gánovskom geoparku urobiť, zrealizovať, zmeniť, vylepšiť, jednoducho ak máte dobrý nápad, sem s ním.
 


Geopark Neandertal Gánovce
Občianske združenie Neandertal