www.geoparkganovce.sk
DE
EN
SK

Pozvánka na VII. ročník medzinárodného umeleckého sympózia
„ART.4G.PARK 2019“

Teší nás, že po roku Vás opäť môžeme srdečne pozvať na  
VII. ročník medzinárodného umeleckého sympózia „ART.4G.PARK 2019“,  
ktorý sa bude konať v dňoch 28. augusta - 7. septembra 2019.
Vyvrcholí slávnostnou vernisážou v sobotu 7. 9. o 16:00 hod. v parku pri Kaštieli Gánovce  (areál Materskej školy Gánovce, Športová 203/10). Slávnostná vernisáž bude súčasťou programu Dňa obce.

 

 

V našej na prírodné i historické skvosty bohatej obci, ktorá si zaslúži pozornosť obyvateľov i návštevníkov, sa od roku 2013 darí každý rok dvom občianskym združeniam – OZ Neandertal, Gánovce a OZ Machaon International, Poprad organizovať medzinárodné umelecké sympóziá s rôznym zameraním. V tomto roku umelecké sympózium organizuje dobrovoľnícka skupina z Občianskeho združenia Neandertal, Gánovce za výraznej podpory obce Gánovce, pod vedením pána starostu, Mgr. Michala Materného. Podujatie sa zároveň koná pod záštitou predsedu Prešovského samosprávneho kraja, PaedDr. Milana Majerského, PhD.

Sympózium nadviaže na koncepciu voľnej umeleckej tvorby v parku pri Kaštieli Gánovce z rokov 2016 a 2017. Privítame Kláru Horáčkovú z Prahy, Česko, Biljanu Roman, Srbku žijúcu na Slovensku, z Michaloviec, Jaroslava Chramostu z Prahy, Česko, Ryszarda Litwiniuka z Gdaňska, Poľsko. Ako účastník sympózia sa opäť predstaví Jozef Srna z Gánoviec, ktorý sa venuje keramickej tvorbe. Môžeme sa spoločne tešiť na umelecké  diela z dreva, travertínu, betónu, keramiky a textilu.

Na úvod podujatia Vás pozývame na hudobný koncert detí z Gánoviec, ktorý sa uskutoční v stredu 28.8.2019 o 19:00 hod. v pivničných priestoroch Kaštieľa Gánovce.

Tešíme sa, že v Gánovciach opäť privítame výborné popradské Divadlo Commedia s hrou „Jana z Arcu, Boh a kat“. Predstavenie bude v nedeľu 1.9.2019 o 19:00 hod. v pivničných priestoroch Kaštieľa Gánovce. Vstupné je dobrovoľné.

Pre deti a mládež sme ako každý rok pripravili obľúbené tvorivé dielne.

Tvorivá dielňa „Vyrob si linoryt“ s Magdalénou Michlíkovou z Gánoviec bude v piatok 30.8.2019 od 16:30 do cca 18:30 na Obecnom úrade. Druhá tvorivá dielňa – „Otlač si linoryt“ bude v stredu 4.9.2019 od 16:30 hod. do cca 18:30 hod. na Obecnom úrade.
UPOZORNENIE – prosíme záujemcov o nahlásenie sa vopred na telefónnom čísle 0911 362281 (Magdaléna Michlíková) alebo mailovej adrese lenami2014@azet.sk.

Tvorivá dielňa „Keramický reliéf – anjel“ s umeleckým keramikárom Petrom Smikom z Hôrky bude v pondelok 2.9.2017 od 16:30 do cca 18:30 v pivničných priestoroch Kaštieľa Gánovce.
UPOZORNENIE – prosíme záujemcov o nahlásenie sa vopred na telefónnom čísle 0907 640290 (Monika Dorošenková) alebo mailovej adrese monika.dorosenkova@gmail.com.

Dielne sú vhodné aj pre menšie deti, ktorým môžu pomôcť mamičky, oteckovia alebo starí rodičia. Materiál na dielne bude zabezpečený. Diela vytvorené počas tvorivých dielní budú vystavené na záverečnej slávnostnej vernisáži.

Naša veľká vďaka patrí okrem obce Gánovce aj sponzorom sympózia – Prešovskému samosprávnemu kraju, spoločnosti VIPOX, s.r.o. Poprad a nemenovaným súkromným osobám z Gánoviec. Ďakujeme!

Tak ako každý rok, organizátori uvítajú Vašu pomoc v akejkoľvek forme (pohostenie umelcov, pomocné práce, požičanie náradia, pomoc pri príprave vernisáže a pod.) Ďakujeme!

Veľmi radi Vás privítame v umeleckom parku nielen počas slávnostnej vernisáže, ale aj počas samotného sympózia. Váš záujem umelcov nesporne poteší.

Informácie o podujatí budú zverejnené  na stránke obce Gánovce www.ganovce.sk. Tento oznam, ako aj fotografie z predchádzajúcich ročníkov si môžete pozrieť na stránke Občianskeho združenia Neandertal www.geoparkganovce.sk (v časti „Aktuality a novinky“ a „Fotogaléria“). Viac fotografií z predchádzajúcich ročníkov nájdete aj na facebooku – „Klub priateľov gánovského neandertálca“

V prípade akýchkoľvek otázok alebo pripomienok môžete kontaktovať organizátorov:

Karol Piovarcsy, kajopio@gmail.com, mobil 0907 937 221
Jozef Srna, srnajozef@gmail.com, mobil 0905 650 226
Magdaléna Michlíková, ma.michlikova@gmail.com, mobil 0911 362 281
Monika Dorošenková, monika.dorosenkova@gmail.com, mobil 0907 640 290

 

 

 
Viac hláv viac rozumu.

V započatom, určite budeme ďalej pracovať, ale dobrých nápadov nie je nikdy dosť. Ak máte nejaký dobrý nápad, čo všetko by sa dalo v našom rodiacom sa gánovskom geoparku urobiť, zrealizovať, zmeniť, vylepšiť, jednoducho ak máte dobrý nápad, sem s ním.
 


Geopark Neandertal Gánovce
Občianske združenie Neandertal