www.geoparkganovce.sk
DE
EN
SK

Pozvánka na V. ročník medzinárodného umeleckého sympózia
„ART.4G.PARK 2017“

Teší nás, že po roku Vás opäť môžeme srdečne pozvať na  
V. ročník medzinárodného umeleckého sympózia „ART.4G.PARK 2017“,  
ktorý sa bude konať v dňoch 29. augusta - 9. septembra 2017. Vyvrcholí slávnostnou vernisážou v sobotu 9. septembra o 15:00 hodine v parku pri Materskej škole v Gánovciach (Športová 230/10). Vernisáž bude súčasťou programu Dňa obce.

 

 

Projekt zastrešuje obec Gánovce pod vedením pani starostky, Ing. Alžbety Čekovskej v úzkej spolupráci s dobrovoľníckou aktivitou Občianskeho združenia Neandertal, Gánovce.

 

Ako už napovedá názov sympózia, v tomto roku budeme pokračovať v koncepcii voľnej umeleckej tvorby v parku pri Materskej škole. Rovnako ako v minulom roku, vytvorené diela budú mať trvácny charakter. Okrem malieb na plátne vzniknú travertínové sochy a diela z keramiky. Sympózia sa zúčastní sedem umelcov. Tešíme sa na Štefana Dušana Baláža, maliara z Košíc, Petra Smika, umeleckého keramikára z Hôrky, Małgorzatu Samborsku, sochárku a keramikárku z Jasła, Poľsko, Bogdana Samborskeho, sochára z Jasła, Poľsko, Terezu Holú, sochárku z Brna, Česko, Hynka Skotáka, sochára z Vilémovic, Česko. Veľmi nás teší, že sa ako účastník sympózia predstaví aj Gánovčan Jozef Srna, ktorý sa venuje keramickej tvorbe.

 

Hneď na úvod Vás radi privítame na otváracom kultúrnom podujatí – divadelnom predstavení popradského Divadla Commedia „Don Quichot a Sancho Panza“. Uskutoční sa v utorok 29. augusta (štátny sviatok) o 20:00 v pivničných priestoroch Materskej školy. Nenechajte si ujsť toto vynikajúce predstavenie, ktoré malo premiéru v marci 2017.

 

Aj v tomto ročníku pokračujeme v tradícii obľúbených detských tvorivých dielní.

 

Detská tvorivá dielňa „RECY VECI“ s Magdalénou Michlíkovou z Gánoviec bude vo štvrtok 31.8.2017 od 16:30 do cca 18:30 na Obecnom úrade. Druhá tvorivá dielňa – „FIMO brošňa“ bude v sobotu 2.9.2017 od 16:30 hod. do cca 18:30 hod. na Obecnom úrade.

 

UPOZORNENIE – prosíme záujemcov o telefonické nahlásenie sa vopred na telefónnom čísle 0911 362281 (Magdaléna Michlíková).

 

Detská tvorivá dielňa s umeleckým keramikárom Petrom Smikom bude v utorok 5.9.2017 od 16:30 do cca 18:30 v pivničných priestoroch Materskej školy. Účastníci tejto dielne si dielko dokončia v hneď v nasledujúci deň, v stredu 6.9.2017od 16:30 hod. do cca 18:00 hod. Deti budú tvoriť sklenenú mozaiku, dielňa je vhodná aj pre menšie deti, ktorým môžu pomôcť mamičky, oteckovia alebo starí rodičia.

 

UPOZORNENIE – prosíme záujemcov o telefonické nahlásenie sa vopred na telefónnom čísle 0907 640290 (Monika Dorošenková), keďže priestory majú obmedzenú kapacitu.

 

Materiál na všetky detské tvorivé dielne bude zabezpečený. Detské dielka vytvorené počas tvorivých dielní budú vystavené na záverečnej slávnostnej vernisáži.

 

Naša veľká vďaka patrí sponzorom sympózia, vďaka ktorým budeme môcť udržať úroveň akcie z posledných dvoch ročníkov, ktoré boli spolufinancované z prostriedkov z Európskej únie. Sponzormi sú spoločnosť VIPOX, s.r.o. Poprad, RNDr. Karol Piovarcsy a ďalšie súkromné osoby z Gánoviec, ktoré si neželali byť menované. Ďakujeme!

 

Váš záujem a aktívna účasť potešia organizátorov, ale predovšetkým samotných umelcov. Svoju tvorivú energiu a úsilie vložia do diel, ktoré tu budú pre Vás. Neváhajte a príďte sa pozrieť nielen na hotové umelecké diela vystavené na vernisáži, ale aj na samotný proces ich tvorby.

 

Tak ako každý rok, organizátori uvítajú Vašu pomoc v akejkoľvek forme (pohostenie umelcov, pomocné práce, požičanie náradia, pomoc pri príprave vernisáže a pod.) Ďakujeme!

 

Informácie o akcii budú zverejnené  na stránke obce Gánovce www.ganovce.sk. Tento oznam, ako aj fotografie z predchádzajúcich ročníkov si môžete pozrieť na stránke Občianskeho združenia Neandertal www.geoparkganovce.sk (v časti „Podujatia“ a „Fotogaléria“). Viac fotografií z predchádzajúcich ročníkov nájdete aj na facebooku – „Klub priateľov gánovského neandertálca“.

           

 V prípade akýchkoľvek otázok alebo pripomienok môžete kontaktovať organizátorov:

 

Alžbeta Čekovská, obecganovce@sinet.sk, mobil 0907 992 141

Karol Piovarcsy, karol.piovarcsy@stonline.sk, mobil 0907 937 221

Jozef Srna, srnajozef@gmail.com, mobil 0905 650 226

Monika Dorošenková, monika.dorosenkova@gmail.com, mobil 0907 640 290

 

 
Viac hláv viac rozumu.

V započatom, určite budeme ďalej pracovať, ale dobrých nápadov nie je nikdy dosť. Ak máte nejaký dobrý nápad, čo všetko by sa dalo v našom rodiacom sa gánovskom geoparku urobiť, zrealizovať, zmeniť, vylepšiť, jednoducho ak máte dobrý nápad, sem s ním.
 


Geopark Neandertal Gánovce
Občianske združenie Neandertal