www.geoparkganovce.sk
DE
EN
SK
 • 1
 • 2
 • 3
 • Záhady života od praveku po súčasnosť 2. ročník sympózia krajinárskeho umenia

             V septembri 2014 sa nám v tomto roku podarilo už druhý krát zorganizovať spoločensko – kultúrnu akciu v našej obci. Po úspešnom maliarskom plenéri, organizovanom v máji 2014, sa konal v spolupráci OZ Neandertal,  OZ Machaon International a obce Gánovce 2. ročník sympózia pod názvom  

  “Záhady života od praveku po súčasnosť’.

  Plener I - 2013 - 03Vážení občania,
  OZ Neandertal, Machaon International a Obec Gánovce Vás pozývajú k účasti na projekte:
  “Záhady  života  od  praveku  po  súčasnosť’

  O. Karpačeva - Gánovce, Gánovská ulica a katolícky kostol, 2014Ako ste si určite všimli v dňoch 28.05.2014 až 07.06.2014 sme v našej obci Gánovce  v spolupráci s Machaon International, Obecným úradom a OZ Neandertal zorganizovali 1. maliarsky plenér s názvom „TERITÓRIUM INŠPIRÁCIE“.

  POPRAD/GÁNOVCE  Po úspešnom sympóziu krajinárskeho umenia „Mystérium pravekého lovu“, ktorý sa uskutočnil v minulom roku, Gánovce opäť ožijú umením a to od 29. mája do 6. júna, kedy sa tu bude konať plenér  “Teritóriá inšpirácie“ za účasti umelcov a hostí zo Slovenska a Ruska. Ide o ďalšie podujatie, ktoré podporuje myšlienku vytvorenia Geoparku Gánovce a propaguje obec a jej okolie ako jedinečnú kultúrno-historickú a prírodnú lokalitu. Podujatie organinizujú Občianské združenia Machaon International a Neandertal, Zväz umelcov Republiky Komi z Ruska a Obec Gánovce za podpory Ministerstva kultúry Ruskej federácie. Umeleckým vedúcim je Oľga Vladimirovna Orlova z Národnej galérie Republiky Komi.

  Plenér „Teritóriá inšpirácie“ realizuje Občianske združenie Neandertal Gánovce, Občianske združenie Machaon International a Zväz umelcov Republiky Komi za podpory Ministerstva kultúry Ruskej federácie, obce Gánovce a jej obyvateľov od 28. mája do 7. júna 2014 v Gánovciach. Plenér sa uskutočňuje v rámci realizácie rovnomenného rozsiahleho projektu, ktorý má za cieľ vytvorenie sietí art-rezidencií  a oživenie umeleckého prostredia vo vidieckej lokalite.
  Účastníkmi plenéra budú  umelci zo Slovenska a Ruska - republiky Komi a Udmurtsko, Moskvy, Sankt-Peterburgu, Archangeľska a Rostova.

 • 1
 • 2
 • 3
 •  

   
  Viac hláv viac rozumu.

  V započatom, určite budeme ďalej pracovať, ale dobrých nápadov nie je nikdy dosť. Ak máte nejaký dobrý nápad, čo všetko by sa dalo v našom rodiacom sa gánovskom geoparku urobiť, zrealizovať, zmeniť, vylepšiť, jednoducho ak máte dobrý nápad, sem s ním.
   


  Geopark Neandertal Gánovce
  Občianske združenie Neandertal